«Powrót

Działalność gospodarcza

Działalność gospodarcza

Działalność gospodarcza

  1. Podatnik prowadzący działalność gospodarczą, będący czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług podatnik zamierza zakupić samochód osobowy i ująć go w ewidencji środków trwałych. Podatnik zamierza wykorzystywać pojazd zarówno do celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, jak i do celów prywatnych. Jak prawidłowo rozliczyć koszty paliwa poniesione w związku z używaniem tego pojazdu?
  2. Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych, a żona działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym. Oboje prowadzimy podatkową księgę przychodów i rozchodów. Czy możemy uwzględnić różnice remanentowe przy obliczeniu zaliczki za grudzień?
  3. Prowadzę działalność gospodarczą. Obecnie opodatkowany jestem według zasad ogólnych. Na 2021 rok złożyłem wniosek o opodatkowanie kartą podatkową (PIT-16). Jeśli naczelnik urzędu skarbowego stwierdzi brak warunków do zastosowania karty podatkowej, to jak będę opodatkowany? Mogę wybrać ryczałt? Muszę złożyć jakiś dodatkowy wniosek?
  4. Jestem lekarzem. Prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Czy mogę być  opodatkowany kartą podatkową?
  5. Jestem lekarzem. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i dodatkowo także działalność w formie spółki osobowej. Czy przychody z jednoosobowej działalności gospodarczej mogę opodatkować kartą podatkową?
bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 08.03.2017 Data publikacji: 08.03.2017 12:23 Data ostatniej modyfikacji: 16.04.2021 09:07
Autor: Krajowa Informacja Skarbowa Osoba publikująca: Angelika Nowak Osoba modyfikująca: Angelika Łątka