«Powrót

Podsumowanie akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Podsumowanie akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Podsumowanie akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Akcja edukacyjna KAS „Hazard? Nie daj się wciągnąć!
  • W roku szkolnym 2021/2022 ponad 82 tys. uczniów dowiedziało się o konsekwencjach nielegalnego hazardu.
  • W akcji uczestniczyło prawie 360 trenerów z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • Tegoroczna akcja objęta była patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

"Nielegalny hazard jest problemem nie tylko dla zwalczających go służb ale przede wszystkim dla osób uzależnionych i ich otoczenia. Nasza akcja pokazuje młodzieży z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych i przed nimi przestrzega"

– podkreśla zastępca szefa KAS Mariusz Gojny.

Zakończyliśmy kolejną edycję akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów  dotyczącej nielegalnego hazardu pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć". W zajęciach prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy z KAS uczestniczyło ponad 82 tys. uczniów szkół podstawowych, zawodowych i średnich. Oprócz nich w zajęciach brali udział  nauczyciele, pedagodzy szkolni a także rodzice. Większość z nich pierwszy raz  usłyszała o tym jak niebezpieczny jest nielegalny hazard i że w legalnych grach również zaszyte są elementy hazardowe.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych

Akcję kierowaliśmy do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych i szkół średnich
w całej Polsce. Przeprowadziliśmy łącznie 3 167 lekcji w 1 067 szkołach.

Podczas zajęć uświadamialiśmy uczniom, nauczycielom i rodzicom konsekwencje nielegalnego hazardu. Zwracaliśmy uwagę na skutki uzależnienia pod kątem finansowym i psychologicznym, ale też na kary i sankcje przewidziane za udział w nielegalnych grach oraz ich organizowanie.

"Lekcje o hazardzie dzieci uznały za interesujące. Dowiedziały się jak bardzo niebezpieczny  jest hazard, że potrafi zniszczyć ich zdrowie i może wpłynąć na ich przyszłość. Początkowo uważali, że to fajna zabawa, po lekcji mieli  jednak wątpliwości. Dotychczas nie oceniali grania jako problem. Dziś postrzegają to inaczej. Jednogłośnie uważają, że warto mówić o zagrożeniach jakie niesie hazard jak najwcześniej"

– mówi Agnieszka Żmudzińska-Duda, trener, pracownik Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie.

"Akcja edukacyjna "Hazard? Nie daj się wciągnąć" jest potrzebnym działaniem profilaktycznym. Hazard może stanowić problem dla młodych ludzi, z uwagi na duże ryzyko korzystania z gier online z elementami hazardu, jako ciekawej i atrakcyjnej formy spędzenia czasu.  Przesłanki akcji edukacyjnej wpisują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki w szkole"

– mówi Teresa Burczyk, starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie.

Akcja edukacyjna objęta była patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Więcej informacji o akcji na stronie Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 02.08.2022 Data publikacji: 02.08.2022 06:20 Data ostatniej modyfikacji: 04.08.2022 13:25
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka