«Powrót

Zapłać podatek w e-Urzędzie Skarbowym przy pomocy BLIK

Zapłać podatek w e-Urzędzie Skarbowym przy pomocy BLIK

Zapłać podatek w e-Urzędzie Skarbowym przy pomocy BLIK

Dłonie trzymające telefon komórkowy
  • Podatnicy mogą już opłacać roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności BLIK.
  • Uruchomienie BLIK w e-US było możliwe dzięki współpracy Ministerstwa Finansów z operatorem BLIK i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

"Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności.  Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji.  Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania. Wiemy, że teraz podatnicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z usług, jakie im dostarczamy"

– podkreśla wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.

Od dziś wszyscy podatnicy mogą uregulować zobowiązania podatkowe w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy w tym w usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK.

Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i przedsiębiorcom, możliwość płatności BLIK za roczne rozliczenie PIT (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39).

 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 20.02.2023 Data publikacji: 20.02.2023 09:05 Data ostatniej modyfikacji: 20.02.2023 09:05
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka