STOP nielegalnym środkom ochrony roślin

STOP nielegalnym środkom ochrony roślin

STOP nielegalnym środkom ochrony roślin

faktura na zakup SOR
  • Krajowa Administracja Skarbowa bierze udział w akcji edukacyjnej, ostrzegającej rolników przed konsekwencjami zakupu i stosowania nielegalnych pestycydów.

Środki ochrony roślin to leki dla roślin i jedno z podstawowych narzędzi pracy rolnika. Zanim jednak trafią na półkę sklepową, ponad dekadę pracują nad nimi naukowcy, aby były bezpieczne, ochroniły uprawy, zwalczyły szkodnika lub chorobę, zapewniając zdrowe plony.

Niestety w całej Europie powszechny stał się proceder obrotu nielegalnymi preparatami, które nie spełniają wymogów jakościowych i bezpieczeństwa. Dlatego Krajowa Administracja Skarbowa, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin podjęły wspólną akcję edukacyjną, aby ostrzec rolników przed konsekwencjami zakupu i stosowania nielegalnych pestycydów.

Zakup z bagażnika, super tanie oferty na aukcjach internetowych, a może zakupy „za granicą"? Rolnik Jan ostrzega jak nie dać się nabrać. Dowiedz się więcej i obejrzyj film:

Więcej informacji na stronie Bezpieczna Uprawa (link otwiera okno w serwisie zewnętrznym). Platforma ta powstała w ramach kampanii „Podejmuj mądre decyzje", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin. To kompendium wiedzy dla rolników na temat odpowiedzialnego i zgodnego z prawem zakupu środków ochrony roślin.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 13.11.2017 Data publikacji: 13.11.2017 12:03 Data ostatniej modyfikacji: 18.11.2019 07:43
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Osoba publikująca: Aleksandra Grygierczyk Osoba modyfikująca: Angelika Nowak