«Powrót

Miliony umówionych wizyt – dynamiczny rozwój nowej usługi KAS

Miliony umówionych wizyt – dynamiczny rozwój nowej usługi KAS

Miliony umówionych wizyt – dynamiczny rozwój nowej usługi KAS

Baner kampanii: Umów wizytę w urzędzie skarbowym.
  • Od uruchomienia w całym kraju w listopadzie ubiegłego roku usługi umawiania wizyt w urzędzie skarbowym, w ten sposób umówiono już ok. 2 mln 560 tys. wizyt.
  • Dziennie umawianych jest blisko 21 tys. spotkań, a średni czas obsługi podatnika wynosi 13 minut.
  • Szybko przybywa wizyt umawianych internetowo, a najczęstszym powodem przyjścia do urzędu są sprawy związane z podatkami majątkowymi i uzyskaniem zaświadczeń.

„Od pół roku klienci KAS w całym kraju korzystają z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym". Elektroniczna usługa, umożliwia umówienie wizyty w urzędzie skarbowym. To ważny krok w programie Klient w centrum uwagi KAS. Została wprowadzona, aby poprawić komfort załatwiania spraw i zadbać o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników w czasie pandemii. Czas na pierwsze podsumowania funkcjonowania usługi, z której skorzystało już ponad 2,5 mln ludzi" – powiedziała zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Liczba wizyt i rezerwacji internetowych

Od 16 listopada w całym kraju umówiono łącznie ok. 2 mln 560 tys. wizyt. Tylko w 2021 roku średnia liczba rezerwowanych wizyt wyniosła 21 tys. dziennie, a ogólny średni czas obsługi wizyty podatnika to jedynie 13 minut.
 
Szybko przybywa rezerwacji za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego na wizyta.podatki.gov.pl. W kwietniu 2021 roku ponad 108 tys. wizyt zostało umówionych internetowo, podczas gdy jeszcze 3 miesiące wcześniej było ich 53 tys. To dobra informacja, ponieważ rezerwacja internetowa jest najszybszą i najłatwiejszą formą umówienia się do urzędu skarbowego na dogodny dzień i godzinę.


 Liczba rezerwacji przez internet w usłudze "Umów wizytę w urzędzie skarbowym"
 

Najczęściej załatwiane sprawy

Ze statystyk Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że podatnicy najczęściej rezerwowali wizyty, aby uzyskać zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi (głównie by opodatkować umowy kupna-sprzedaży). Obie kategorie spraw stanowiły w sumie ok. 50% ogólnej liczby rezerwacji. Dużo rezerwacji było także związanych z tegorocznym rozliczeniem PIT.

Rezerwacja wizyty

Przypominamy, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub telefonicznie. W razie konieczności osobistej wizyty należy pamiętać, że jest ona możliwa po wcześniejszym umówieniu terminu i godziny. Najprościej zrobić to za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na podatki.gov.pl. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.
 
Nie ma potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące składanego dokumentu - umów wizytę na podatki.gov.pl.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 19.05.2021 Data publikacji: 19.05.2021 08:17 Data ostatniej modyfikacji: 19.05.2021 08:18
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka