«Powrót

PIT-WZ. Twój PIT może rozliczyć urząd skarbowy

PIT-WZ. Twój PIT może rozliczyć urząd skarbowy

PIT-WZ. Twój PIT może rozliczyć urząd skarbowy

Zegarek na ręce, napis
  • Do 16 kwietnia 2018 r. złóż online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy przygotuje PIT-37 na podstawie danych, które posiada.
  • Ty tylko zaakceptujesz lub odrzucisz deklarację podatkową za 2017 r.
  • To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów.

Jak działa PIT-WZ

PIT- WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Przekazujesz w nim urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
Urząd skarbowy, na podstawie danych z twojego wniosku PIT-WZ oraz informacji od pracodawców lub organów rentowych, przygotuje PIT-37 i udostępni go na Portalu Podatkowym (link otwiera okno w innym serwisie).

Kto może złożyć wniosek PIT-WZ

Każdy, kto uzyskał w 2017 r. przychody – wykazane przez płatników lub organy rentowe w informacjach: PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40A/PIT-11A – które należy ująć w zeznaniu podatkowym PIT-37.
Nie ma znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci – we wniosku wskażesz sposób rozliczenia.

Dlaczego warto złożyć wniosek PIT-WZ

Oszczędzasz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych.
W przypadku wniosku PIT-WZ to urząd skarbowy przygotuje dla ciebie zeznanie, a tobie rozliczenie dochodów za rok 2017 zajmie nie więcej niż kilka minut.
Więcej o PIT-WZ na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (link otwiera okno w innym serwisie) oraz na stronie SzybkiPIT.pl (link otwiera okno w innym serwisie).

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 10.04.2018 Data publikacji: 10.04.2018 06:54 Data ostatniej modyfikacji: 13.11.2019 13:20
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Angelika Nowak Osoba modyfikująca: Angelika Nowak