«Powrót

Bohaterowie KAS – wyróżnieni za ratowanie ludzkiego zdrowia i życia

Bohaterowie KAS – wyróżnieni za ratowanie ludzkiego zdrowia i życia

Bohaterowie KAS – wyróżnieni za ratowanie ludzkiego zdrowia i życia

Stół przy którym siedzą minister finansów Tadeusz Kościński, szef KAS Magdalena Rzeczkowska oraz zastępcy szefa KAS – Anna Chałupa oraz Mariusz Gojny.
Minister finansów Tadeusz Kościński podczas wypowiedzi.
Szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska podczas wypowiedzi.
  • W ramach akcji Bohater KAS wyróżniono pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy w 2021 r. wykazali się szlachetną postawą i działaniem w interesie społecznym.
  • W tegorocznej edycji wyróżniono liczne grono Bohaterów KAS, którzy zmieniają naszą rzeczywistość na lepsze każdego dnia.
  • Każdy z nich zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.

Pracownicy i funkcjonariusze KAS odważnie niosą pomoc potrzebującym w trudnych i niespodziewanych sytuacjach życiowych, także zagrożenia zdrowia i życia.

Bohaterowie KAS są wśród nas - to nasi koledzy i koleżanki, na których można polegać w każdej sytuacji. Wśród osób, które nie odwracają oczu w trudnych momentach, tylko działają i pomagają, możemy czuć się bezpiecznie. Ich szlachetna postawa, empatia i wrażliwość na krzywdę innych zasługują na najwyższe wyróżnienie.

Minister finansów Tadeusz Kościński, szef KAS Magdalena Rzeczkowska oraz zastępcy szefa KAS – Anna Chałupa oraz Mariusz Gojny spotkali się z Bohaterami KAS. Ministrowie podziękowali wyróżnionym osobom za zaangażowanie i udział w bohaterskich działaniach, które wykraczają poza ich codzienne obowiązki służbowe. To niezwykle budujące, że obok nas jest tak dużo osób, które swoją szlachetną postawą inspirują każdego dnia.

Wideo

Nasi bohaterowie

Adam Frankowski– ugasił pożar samochodu, który zapalił się w wyniku wybuchu gazów ze studzienek kanalizacyjnych.

Anna Gładysz, Piotr Grabowski, Mariusz Korzonek oraz Marcin Zajdowicz - pomogli poszkodowanym w groźnym wypadku drogowym i udzielili im pomocy, zabezpieczając miejsce wypadku do czasu przybycia służb ratunkowych.

Leszek Reduta oraz Sławomir Prochoruk - zatrzymali pijanego kierowcę.

Joanna Godlewska – pomogła kobiecie, która straciła przytomność.

Paweł Żemojduk oraz Bartosz Kuc - zabezpieczyli miejsce wypadku oraz udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy.

Jarosław Zieliński - zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Karol Bukowski - dokonał obywatelskiego zatrzymania kierowcy samochodu osobowego.

Wioleta Owczarek oraz Marzena Matyjasik - uratowały życie koleżance z pracy.

Anna Szczechowiak– dzięki szybkiej reakcji i wezwaniu służb ratunkowych umożliwiła dotarcie na czas i udzielenie pomocy kobiecie, z którą rozmawiała przez telefon.

Ryszard Kałdowski - udzielił natychmiastowej pomocy mężczyźnie, który zasłabł.

Marcin Szwonka oraz Piotr Filipionek - zabezpieczyli miejsce wypadku samochodowego i dokonali szybkiej oceny stanu zdrowia jego uczestników, w tym dziecka. Funkcjonariusze, po kontakcie ze służbą dyżurną, przewieźli poszkodowaną do pobliskiego szpitala, gdzie została poddana dalszej hospitalizacji.

Beata Kuźmińska oraz Adam Drozdowicz - byli świadkami wypadku 4 pojazdów, w wyniku, której dwie osoby zostały ranne. 

Iwona Szpilewicz - pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierującego pojazdem.

Kacper Michalski - zatrzymał pijanego kierowcę, który miał 2,7 promila alkoholu we krwi.

Piotr Asman - brał udział w akcji ratunkowej tzw. "górskiego morsa" kobiety, która zasłabła i groziło jej zamarznięcie oraz mężczyzny, który zabłądził w kopule szczytowej Babiej Góry.

Aneta Filipiuk oraz Piotr Wetoszka - podczas służby zauważyli pożar budynku gospodarczego, niezwłocznie wezwali Straż Pożarną. Obudzili i wyprowadzili mieszkańca sąsiadującego domu oraz zabezpieczyli miejsce pod przyjazd Straży Pożarnej. Podczas ewakuacji gospodarz domu wrócił do domu po ubranie, kilkuminutowe oczekiwanie na jego powrót zaniepokoiło funkcjonariuszy. Pan Paweł wszedł do domu i zobaczył, że mężczyzna leży na podłodze. Nie wyczuwając tętna, rozpoczął akcję reanimacyjną.

Aleksandra Kocik - udzieliła pomocy starszemu mężczyźnie, który zasłabł.

Jacek Wojtasik - zauważył kobietę osuwającą się na chodnik. Kiedy okazało się, że kobieta przestała oddychać, natychmiast przystąpił do resuscytacji. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusz utrzymywał poszkodowaną przy życiu.

Karol Kulas oraz Grzegorz Archacki - zauważyli leżącą na torach tramwajowych nastolatkę. Aby nie doszło do wypadku, niezwłocznie zabezpieczyli teren, wjeżdżając samochodem na tory. Czekając na przyjazd karetki pogotowia, funkcjonariusze udzielili nastolatce pierwszej pomocy.

Daniel Pertek, Wojciech Drop, Damian Gargała - udaremnili próbę samobójczą kobiety na Moście Sybiraków w Opolu.

Michał Bednarz oraz Grzegorz Trusz - udaremnili próbę samobójczą. Zatrzymali kobietę, która chciała wtargnąć na autostradę.

Dorota Uryzaj, Joanna Ilska oraz Roman Dutkowski - udzielili pomocy ofiarom zdarzenia drogowego. Jadący pojazdem osobowym wypadł z drogi i dachował. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się dziecko. Pomogli też mężczyźnie, który dostał na ulicy ataku epilepsji.

Anna Czyżowska oraz Krzysztof Cap - uczestniczyli w akcji zabezpieczającej oraz ratującej zdrowie i życie osobom, które zostały poszkodowane w groźnym wypadku drogowym. Autobusem podróżowało 10 osób w tym dwóch kierowców. Jedna osoba nie żyje, 5 trafiło do szpitala a 4 zostały na miejscu.

Wojciech Fiałkowski -był świadkiem tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów osobowych (śmierć na miejscu poniósł jeden z kierowców). Funkcjonariusz, wraz z innymi świadkami, do czasu pojawienia się służb medycznych, Straży Pożarnej i Policji, podjął działania na miejscu, niosąc pomoc kierowcy oraz pasażerce samochodu

Marcin Ngoc - pomógł kobiecie, która straciła przytomność.

Olga Anisiewicz, Paweł Kowalik, Wojciech Połowicz oraz Andrzej Kranc - udzielili pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych

Jarosław Michałowski oraz Karol Rola - udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciągnika rolniczego. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Aneta Kulińska oraz Kamil Tkaczyk - do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorowali stan kierowcy stojącego na poboczu samochód osobowego, który miał objawy udaru mózgu. 

Marcin Furmańczuk, Konrad Denisiuk oraz Piotr Bonifaciuk - pomogli kierowcy samochodu dostawczego, w którym wybuchł pożar.

Jarosław Michałowski, Konrad Denisiuk, Paweł Pawlak, Łukasz Wasilewski, Krzysztof Jaworski, Karol Rola, Jarosław Budziński, Mariusz Jakimiuk, Arkadiusz Galiński, Marcin Kiliański (MUCS) - udzielili pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Anna Marciniak, Marek Gadalski, Michał Szcześniak oraz Justyna Dobrzyńska - do przyjazdu karetki pogotowia, monitorowali stan kierowcy, który stwarzał zagrożenie na drodze ze względu zły stan psychofizyczny związany z cukrzycą.

Mateusz Połomski - był świadkiem zdarzenia z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia starszego człowieka. Po stwierdzeniu zatrzymania krążenia u poszkodowanego, niezwłocznie zabezpieczył miejsce zdarzenia, wezwał pomoc i przystąpił do czynności reanimacyjnych.

Dziękujemy za Waszą bohaterską postawę!

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 16.12.2021 Data publikacji: 16.12.2021 13:06 Data ostatniej modyfikacji: 16.12.2021 13:06
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka