«Powrót

Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

dziewczynka w czerwonej bluzce tyłem, chorągiewka z napisem Dzień Krajowej Administracji Skarbowej i baloniki z logiem i napisem KAS
przemawiający minister finansów Tadeusz Kościński
przemawiająca Szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska
trybuna gości
składanie wieńców
w kościele
w kościele
rzędy mundurowych
odbieranie meldunku przez Szefową KAS
salutowanie przed sztandarem przez Szefową KAS
na stole odznaczenia
dekorowanie odznaczeniami
piknik na Wyspie Młyńskiej
dziecko z chorągiewką z napisem Dzień Krajowej Administracji Skarbowej
  • 21 września 2021 roku w Bydgoszczy odbyły się centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • Pracowników i funkcjonariuszy KAS wyróżniono medalami, odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe.
  • W uroczystościach uczestniczyli minister finansów, funduszy i rozwoju regionalnego Tadeusz Kościński, wiceminister finansów, szef KAS Magdalena Rzeczkowska, zastępca szefa KAS Anna Chałupa, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Głównym punktem obchodów Dnia KAS był uroczysty apel na Starym Rynku w Bydgoszczy. Poprzedziła go msza święta w katedrze bydgoskiej.

W trakcie apelu 26 pracowników i funkcjonariuszy KAS odebrało Medale za Ofiarność i Odwagę, złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz brązowy Krzyż Zasługi z rąk ministra w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dery. Ponadto 47 osób uhonorowano odznaczeniami Zasłużony dla KAS. Szefowa KAS mianowała także funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na wyższy stopień służbowy w korpusie oficerów starszych.

Listy z okazji obchodów Dnia KAS skierowali prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Utworzenie KAS ustawą z 2016 roku, która połączyła organy skarbowe, celne i urzędy kontroli skarbowej w jednolitą formację, stanowiło jedną z najistotniejszych przemian ostatnich lat, służącą sprawności, sile i rozwojowi Rzeczpospolitej Polskiej. Jestem przekonany, że ta reforma doceniana będzie również przez kolejne pokolenia Polaków, bo dzięki niej istotnie zwiększyliśmy szanse pomyślnej przyszłości naszej Ojczyzny

– napisał prezydent Andrzej Duda.

Prezes Rady Ministrów podkreślił znaczenie pracy i służby w Krajowej Administracji Skarbowej dla stabilności finansów Rzeczypospolitej Polskiej:

Zdajemy sobie sprawę, że system poboru danin publicznych gwarantuje bezpieczeństwo państwa i jego stabilny rozwój. Zapewnia dobre funkcjonowanie organów publicznych. Wiemy wszyscy, że ochrona interesów i Skarbu Państwa, a także ochrona obszaru celnego Unii Europejskiej, te ważne zadania wykonywane przez administrację celną i skarbową, są kluczowe z punku widzenia interesów kraju

– napisał premier Mateusz Morawiecki.

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński podziękował wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej za ciężką i odpowiedzialną pracę oraz wzorową służbę na rzecz państwa polskiego:

Dziękuję za Państwa wkład, rzetelność i zaangażowanie. Wspólnie zmieniamy obraz Krajowej Administracji Skarbowej. Stajemy się administracją efektywną, nowoczesną i przyjazną klientowi, która wychodzi naprzeciw jego potrzebom, słucha i oferuje pomoc

– powiedział minister Kościński.

Siłą KAS są pracownicy i funkcjonariusze wszystkich szczebli, dążący do realizacji wspólnego celu. Bez Was – ludzi kreatywnych, otwartych na nowoczesność, ale też rozumiejących ideę służby publicznej – realizacja zadań KAS nie byłaby możliwa

– powiedziała szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, dziękując wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom KAS za ciężką pracę i odpowiedzialną służbę dla Polski.

Uroczysty apel zakończył się defiladą Kompanii Honorowej Szefa KAS, kompanii Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy oraz Kompanii Reprezentacyjnej Policji i Wojska Polskiego. Uczestnicy wysłuchali też koncertu Orkiestry Wojska Polskiego.

Piknikowa część obchodów i liczne atrakcje dla mieszkańców

Z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej zorganizowano piknik dla mieszkańców miasta oraz pracowników i funkcjonariuszy KAS. Swoje umiejętności zaprezentowali m.in. grupa ratownictwa wysokościowego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej i przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym podopiecznym – Riną, który tropi nielegalne wyroby tytoniowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się mobilne laboratorium KAS i stoisko z zatrzymanymi wyrobami, które wykonano z gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać zbiory zgromadzone w okolicznych muzeach i wystawę Instytutu Pamięci Narodowej. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje i konkursy.

Podczas pikniku można się było zaszczepić przeciwko COVID-19 w ramach akcji „Zaszczep się z KAS", a także wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 23.09.2021 Data publikacji: 23.09.2021 08:45 Data ostatniej modyfikacji: 23.09.2021 08:47
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Osoba publikująca: Aleksandra Grygierczyk Osoba modyfikująca: Aleksandra Grygierczyk