«Powrót

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach

Minister Anna Chałupa.
Wprowadzenie sztandaru do kościoła przez funkcjonariuszy.
Zdjęcie odznak i medali.
  • 10 września odbyły się w Katowicach regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.
  • Wyróżniających się pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Informacji Skarbowej i śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej uhonorowano odznaczeniami Prezydenta RP i Szefa KAS.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej województwa śląskiego, Krajowej Informacji Skarbowej i zaproszeni goście administracji rządowej i samorządowej województwa, współpracujących organizacji i czeskiej administracji skarbowej.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu, gdzie mszę św. w intencji pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej koncelebrował biskup Marek Szkudło.

Następnie uczestnicy, na czele z orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i pocztem sztandarowym, przeszli ulicami miasta na plac przy Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym, gdzie odbył się uroczysty apel, podczas którego minutą ciszy uczczono pracowników i funkcjonariuszy, którzy przegrali walkę z koronawirusem.

Święto KAS to dobry moment na uhonorowanie odznaczeniami wyróżniających się pracowników i funkcjonariuszy. Minister Anna Chałupa, zastępca szefa KAS odznaczyła w imieniu Prezydenta RP Medalami za Długoletnią Służbę pracowników katowickiej Izby Administracji Skarbowej i Krajowej Informacji Skarbowej. Z jej rąk wyróżnione osoby odebrały także odznaki Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej.

Podczas swego przemówienia zastępca szefa KAS, minister Anna Chałupa powiedziała:

To wszystko, co udało osiągnąć się w KAS i co jeszcze przed nami, nie byłoby możliwe bez Państwa (…). Nie ma sukcesu bez człowieka. Dziękuję za to bardzo (…). To dzięki Wam, Waszej rzetelnej, uczciwej i długoletniej pracy i służbie dziś Krajowa Administracja Skarbowa osiąga założone cele, rozwija się i doskonali (…). Z okazji dzisiejszego święta życzę Państwu dalszej wytrwałości, energii, wiary, satysfakcji z wykonywania swoich codziennych obowiązków, sukcesów zawodowych i osobistych oraz radości i dumy z tworzenia nowszej i lepszej administracji służącej naszej ojczyźnie.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 15.09.2021 Data publikacji: 15.09.2021 08:27 Data ostatniej modyfikacji: 15.09.2021 08:27
Autor: Krajowa Informacja Skarbowa Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka