«Powrót

Idą Święta

Idą Święta

Idą Święta

Zabawki
Pudła z prezentami
Wózek sklepowy wypełniony zakupami
Samochód w bagażnikiem wypełnionym zakupami
Torby z prezentami: kubki, koce, słuchawki i skarpetki
  • Pracownicy Krajowej Informacji Skarbowej zorganizowali akcję pomocy przedświątecznej.
  • Paczki z prezentami trafiły do Bielska-Białej, Leszna, Piotrkowa Trybunalskiego i Torunia.

W Lesznie dzięki zebranym pieniądzom udało się zakupić dwie tony węgla-groszku i wypełnić produktami codziennego użytku (żywność, środki czystości) cały samochód.  To wszystko dostarczono samotnej matce, podopiecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, która nie kryła swej radości i wzruszenia.

Podopieczni Domu Dziecka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Toruniu zostali obdarowani nie tylko zabawkami i słodyczami (wśród których znalazły się m.in. gry planszowe i komputerowe, hulajnoga, puzzle, lalki, samochody, piłki, klocki i pluszaki), ale także przekazano im m.in. najpotrzebniejsze artykuły gospodarstwa domowego, środki higieny osobistej i  czystości,  słuchawki przewodowe i bezprzewodowe do nauki zdalnej, dzbanki i pojemniki śniadaniowe, butelki do filtrowania wody, małe plecaki, torby-„nerki", saszetki i kosmetyczki. Nie zabrakło również choinki i ozdób świątecznych.

W Bielsku-Białej udało się nie tylko zaspokoić najważniejsze potrzeby samotnej matki z córką, przekazując jej rzeczy ze sporządzonej listy (ubrania na zimę, ręczniki, pościel, żywność z długim terminem ważności), ale także sprezentować podopiecznym świetlicy środowiskowej (z Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży "PARASOL" w Bielsku-Białej) paczki z zakupionymi na tę okazję świątecznymi kubkami, skarpetkami, kocami i słuchawkami do zdalnej nauki.

Powody do radości miały również dzieci i pracownicy Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, do których trafił samochód wypakowany świątecznymi zakupami: słodyczami, owocami i środkami higieny osobistej.

Choć czasu było niewiele, a zorganizowanie akcji w kilku miejscach w kraju w tym trudnym czasie wymagało trochę wysiłku – warto było. Świadczył o tym uśmiech obdarowanych, słowa podziękowania, płynące z serca życzenia: Wesołych Świąt!
 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 23.12.2020 Data publikacji: 23.12.2020 08:56 Data ostatniej modyfikacji: 23.12.2020 12:10
Autor: Aleksandra Grygierczyk Osoba publikująca: Aleksandra Grygierczyk Osoba modyfikująca: Aleksandra Grygierczyk