«Powrót

Podatnicy umówili już 4 miliony wizyt w urzędach skarbowych

Podatnicy umówili już 4 miliony wizyt w urzędach skarbowych

Podatnicy umówili już 4 miliony wizyt w urzędach skarbowych

Na czerwonym tle napis: 4 miliony umówionych wizyt w urzędach skarbowych.
  • Przypominamy, że urzędy skarbowe obsługują w swoich budynkach osoby wcześniej umówione.
  • Spotkanie najprościej można umówić poprzez internetowy system rezerwacji dostępny na podatki.gov.pl.
  • Teraz o zaplanowanym przez internet spotkaniu przypomni SMS.

 

Usługa umawiania wizyty w urzędzie skarbowym umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika. Ułatwia to załatwianie spraw urzędowych i zwiększa bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych skupiskach osób

– powiedziała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano już 4 mln wizyt, co daje średnio około:

  • 20 tys. wizyt dziennie
  • 400 tys. wizyt miesięcznie

Podatnicy najczęściej odwiedzają urzędy skarbowe, aby uzyskać potrzebne zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi. Ponad połowa wszystkich wizyt dotyczy tych dwóch zagadnień.

SMS przypomni o wizycie

Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja internetowa. Wystarczy skorzystać z elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, wskazać urząd, w którym chcemy załatwić sprawę, a następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Potwierdzenie rezerwacji otrzymamy na podany adres e-mail.

Ze statystyk Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że z każdym miesiącem przybywa osób, które umawiają wizytę przez internet.

Od września br. dodatkowo wprowadziliśmy system powiadomień SMS, który z wyprzedzeniem przypomina o terminie wizyty w urzędzie.

Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie. 

Badanie ankietowe po wizycie

Przypominamy również o trwającym badaniu ankietowym. Każda osoba, która umówiła wizytę w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i podała adres e-mail, otrzyma wiadomość z linkiem do anonimowej ankiety.  W ten sposób chcemy pozyskać opinie i wskazówki co poprawić w pracy urzędów, aby były one jeszcze bardziej przyjazne klientom. Zachęcamy do udziału w ankiecie.

Z przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że ogólny poziom satysfakcji klientów po umówionej wizycie w urzędzie wynosi blisko 80 proc.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 17.09.2021 Data publikacji: 17.09.2021 08:49 Data ostatniej modyfikacji: 17.09.2021 08:49
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka