«Powrót

Już ponad 1 mln zeznań złożonych przez Twój e-PIT

Już ponad 1 mln zeznań złożonych przez Twój e-PIT

Już ponad 1 mln zeznań złożonych przez Twój e-PIT

Grafika z napisem Już ponad 1 milion deklaracji złożonych w Twój e-PIT. Adres strony www.podatki.gov.pl. Na zdjęciu cztery osoby przy komputerze
  • Podatnicy złożyli już ponad 1 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT.

"Usługa Twój e-PIT cieszy się ogromną popularnością. Mamy już ponad 1 mln złożonych zeznań w systemie. Zachęcam do korzystania z Twój e-PIT a także pozostałych usług, które oferujemy w e-Urzędzie Skarbowym"

– informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda.

"Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą w prosty i wygodny sposób rozliczyć PIT i szybko otrzymać zwrot podatku. Mają też dostęp do historii swoich e-PITów i do innych e-usług Krajowej Administracji Skarbowej oferowanych przez e-Urząd Skarbowy"

– dodaje zastępca szefa KAS Małgorzata Krok.

Twój e-PIT w liczbach

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już 1 mln formularzy PIT za 2023 rok, w tym:

  • 919 tys. deklaracji PIT-37,
  • 38,5 tys. deklaracji PIT-28,
  • 18 tys. deklaracji PIT-38,
  • 21 tys. deklaracji PIT-36,
  • 0,7 tys. deklaracji PIT 36L,
  • 1,7 tys. oświadczeń PIT-OP,
  • 1,1 tys. deklaracji PIT-DZ.

Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi Twój e-PIT wciąż można zalogować się także danymi podatkowymi. Zachęcamy również do aktywowania usługi e-korespondencji przy okazji logowania do e-US w związku z rozliczeniem podatku.

Z e-Urzędu Skarbowego korzysta obecnie ponad 14 mln użytkowników. Dodatkowo ponad 1,5 mln z nich już wyraziło zgodę na e-korespondencję z administracją skarbową.

 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 19.02.2024 Data publikacji: 19.02.2024 09:12 Data ostatniej modyfikacji: 19.02.2024 09:12
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Angelika Łątka Osoba modyfikująca: Angelika Łątka