«Powrót

Przedłużamy termin zgłoszeń do CRBR

Przedłużamy termin zgłoszeń do CRBR

Przedłużamy termin zgłoszeń do CRBR

Na biało niebieskim tle płytki scalonej czerwony napis Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)
  • Ministerstwo Finansów wydłuża termin przyjmowania zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) do czasu usunięcia trudności.
  • O nowym terminie poinformujemy z wyprzedzeniem osobnym komunikatem.
  • Pomimo zakłóceń związanych z dłuższym czasem akceptacji zgłoszeń i czasowym brakiem dostępu do strony www rejestru, można przesyłać zgłoszenia do CRBR.

Na podstawie art. 60 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu informujemy, że występują zakłócenia w funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego obsługującego Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. Część użytkowników ma trudności z wypełnieniem formularza. Pomimo utrudnień, jest możliwość rejestrowania się w CRBR. Wczoraj wpłynęło ok. 20 tys. zgłoszeń.

W związku z tym oraz z planowanymi pracami serwisowymi dotyczącymi profilu zaufanego (więcej na stronie pz.gov.pl), do biegu terminów o których mowa w art. 60 ust. 1 ustawy, nie wlicza się czasu wystąpienia utrudnień.

O ich usunięciu i nowym terminie, do którego należy się rejestrować w CRBR, poinformujemy z wyprzedzeniem osobnym komunikatem.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 14.07.2020 Data publikacji: 14.07.2020 12:34 Data ostatniej modyfikacji: 14.07.2020 12:34
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Angelika Nowak Osoba modyfikująca: Angelika Nowak